Otomatik Kepenklerin Hayatımıza Sağladığı 3 Fayda

Otomatik kepenklerin hayatımıza sağladığı, özellikle iş yerlerinde kullanılan, kapı ve pencereleri kapatmaya yarayan, hem güvenlik sağlayan hem de dekoratif görünüm sağlamaya yarayan otomasyon sistemleridir.
Otomatik kepenk sistemleri de teknolojideki gelişmelere paralel bir şekilde zamanla değişime ve gelişmeye uğramıştır. Eski model kepenkler, tahta kanatlı, demir veya sac malzemeler kullanılarak yapıldığından dolayı hem yeterli güvenliği sağlamak mümkün olmazken hem de eski kepenkleri açmak ve kapatmak oldukça zor olmakta, önemli bir fiziksel efor gerektirmektedir. Ayrıca yapıldıkları malzemelerden dolayı ve açma/kapanma sırasında çok fazla fiziksel darbeye maruz kalmaları nedeniyle hoş bir görünüm sağlayamazlar.
 
Otomatik Kepenklerin Hayatımıza Sağladığı Kullanım Kolaylığı
 
Otomatik kepenk sistemleri eski model kepenklerin aksine uzaktan kumanda ile ya da duvara monte edilen bir düğme veya şalter yardımıyla, kas gücü gerektirmeden otomatik olarak kontrol edilebilen kepenk sistemleridir. Yani açmak ve kapatmak için fiziksel bir güç uygulamak gerekmez. Bu işlemler sırasında kaza meydana gelme ihtimalini ortadan kaldırdıkları için, otomatik kepenkler eski model kepenklere göre çok daha kullanışlıdır. Ayrıca otomatik kepenk sistemleri elektrik kesintisi yaşandığı zamanlarda manuel olarak da kullanım sağlayabilir.
 
Hatay Sokaklarında Modern Bir Görünüm Sağlar
Otomatik kepenklerin hayatımıza sağladığı avantajlardan biri imalatında kullanılan malzemelerin çeşitliliği, farklı renk seçenekleri ve farklı tasarımlara sahip olmaları nedeniyle modern bir görünüm sağlamaktadır. Otomatik kepenkler alüminyum, çelik, galvaniz gibi ham maddeler kullanılarak üretildikleri için şık bir görünüş sunmaktadırlar. Kepenklerin kullanıldıkları kapı, pencere ya da garaj girişinin boyutlarına göre farklı ebatlarda üretilmesi mümkündür. Ayrıca kişisel tercihlere göre otomatik kepenkleri farklı renklerde boyamak mümkündür. Kepenklerin, dış görünüme önem veren iş yeri ya da ev sahiplerinin bu yöndeki beklentilerini karşılamaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.
 
Uzun Süre Güvenle Kullanılabilir
Güvenlik, insanların en önemli ihtiyaçlarından biridir. Kepenk sistemlerinin kullanımları kolaydır ve üst düzey güvenlik sağlamaktadırlar. Antakya'da otomatik kepenkler uzun ömürleri nedeniyle yıllarca güvenle kullanılabilir. Üretiminde kullanılan malzemeler ve üretim sistemleri sayesinde üst düzeyde güvenlik sağlayarak uzun süre kullanım ömrü sunmaktadır. Dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı caydırıcı olmasının yanında eski model ürünler gibi kilit sisteminin kırılması gibi durumlar bulunmadığı için güvenliği üst seviyeye taşımaktadırlar.
 

DİĞER HABERLER